En naturlig body butter bar til hænder og krop
Fordele
- Parfumefri
- 100% naturlige ingredienser
- Ingen emballagespild med refill løsning
- Nem at have med på farten
Anvendelse
Gnid baren direkte på huden, så de gode olier smelter nænsomt på huden og kan smøres godt ind med hænderne efterfølgende. Anbefales at bruge efter et varmt bad, når huden stadig er varm og fugtig. Er baren for blød, kan den sættes i køleskabet. I de kolde måneder bør baren varmes lidt op i hænderne før brug, så olierne bliver varmet op og kan smøres ud.
Ingredienser
Klik på ingrediensen for at læse mere.
Theobroma Cacao Butter (kakaosmør)*, Butyrospermum Parkii (sheasmør)*, Cocos Nucifera Oil (jomfru kokosolie)*, Magnifera Indica Seed Oil (mangosmør)*, Persea Gratissima Oil (avocadoolie)*, Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobaolie)*.
* Fra kontrolleret økologisk dyrkning




Berit –
Bruger til både til ansigt og krop
LMRygaard (verificeret ejer) –
Bruger den både til krop og ansigt, hvor sidstnævnte får en let omgang ansigtsmassage, mens jeg masserer den på ansigtet efter ansigtrens.
RikkeTB (verificeret ejer) –
Denne body butter er den dejligste at smøre hele kroppen ind i – den fugter og blødgør perfekt, og så dufter den naturligt af kakaosmør – så lækkert! Jeg har ikke kunne undvære den, siden jeg prøvede den første gang.
Rikke Jespersen –
Bruger den primært til ansigtsmassage til mine børn inden sengetid – den er super lækker!
Flora –
Bruger den hver morgen, den er perfekt til ansigtet og frisker huden op.
Anne Jeanette –
Fugter huden på en helt ny måde. Ens hud føles meget blød og ser sund ud. Dejlig konsistens. Også god på fødderne.
Eva –
En utrolig god Body Butter Bar, som gør så godt ved en ru og tør hud. 👍
RosePoldark (verificeret ejer) –
Rigtig lækker body butter, dejligt med mulighed for refill.